Серед матеріалів, що утеплюють, базальтовий утеплювач є найпопулярнішим, оскільки значно знижує тепловтрати, що сприяє поліпшенню мікроклімату в приміщенні. Його купують власники котеджів та заміських будинків з метою утеплення стін, покрівлі та підлоги.
Основним складовим матеріалом базальтової плити є базальтова вата, що дає, на виході, матеріал, що має низку позитивних якостей:
- базальтовая плита має волокнисту структуру. Найтонші волокна, переплітаючись, формують повітряні ходи, що дає високі теплоізоляційні характеристики, за умови, що матеріал не піддається впливу вологи;
- цей матеріал відрізняється екологічною чистотою. Він не виділяє у повітря шкідливих речовин, у ньому відсутня хімічна складова. Кам’яна вата відрізняється високою стійкістю до виникнення грибка та плісняви;
- матеріал вогнетривкий, оскільки може чинити опір займанню протягом тривалого часу. Від вогню він не плавиться і не горить, не вирізняє задушливий дим. Незважаючи на вплив вогню, плити не піддаються деформації, що перешкоджає поширенню пожежі.
Даний вид утеплювача добре піддається самостійному монтажу. Їм можна утеплювати не лише стіни, а й покрівлю, підлогу, перекриття.
Область застосування плитного базальтового утеплювача
Сфера використання цього будівельного матеріалу не така об’ємна, але має велике значення в будівництві. За допомогою кам’яної вати ведуться роботи з утеплення:
- зовнішніх стін та фасадів житлових будівель;
- підлоги;
- міжповерхових перекриттів;
- покрівлі та кроквяних конструкцій;
- міжкімнатних перегородок.
Базальтова вата відрізняється досить простим способом монтажу і, за умови правильного виконання, формується довговічний шар, що утеплює. Цей матеріал потрібний в каркасному будівництві з метою утеплення зведеної будівлі.
Технічні характеристики кам’яної вати дають можливість використання у різних галузях будівництва та промислових виробництв. Він добре зарекомендував себе при утепленні фасадів будівель, надаючи їм вогнетривких якостей.
Власники приватних будинків досить часто використовують базальтову плиту як утеплюючий матеріал для захисту водопровідних труб від промерзання. Також її застосовують у лазнях і саунах, так як вона відрізняється досить низьким рівнем водопоглинання.